Mira op tournee!
Mira op tournee naar Zweden: ‘Mira goes Upp!’
De buitenlandse reiscommissie (BuiCie) is druk bezig met het organiseren van een tournee naar Zweden. We vertrekken op 21 februari 2010 met de bus naar Uppsala om een week lang op zowel sociaal als muzikaal gebied ons uit te leven.
Ons verblijf zal zijn in Uppsala. Uppsala is een universiteitsstad ongeveer 75 km ten noorden van Stockholm. Qua grootte en studentenleven is de stad vergelijkbaar met Groningen. Er is dus naast de mogelijkheid om te studeren veel gezelligheid. Bovendien hebben de Rijksuniversiteit Groningen en de universiteit van Uppsala onderling een samenwerkingsverbond. In Uppsala overnachten we in zogenaamde ‘cabins’. Dit zijn kleine houten Zweedse huisjes die in een park op ongeveer 20 minuten lopen van het centrum staan. Per huisje kunnen vier of vijf Miranen slapen. Ook is er een gecombineerde woonkamer/keuken, waar een aantal dagen zelf gekookt zal worden.
Tijdens de tournee geven we twee concerten. Eén in Uppsala, in de aula van de universiteit en één in het mooie Stockholm. De dag van het concert in Stockholm zullen we ook de stad gaan bekijken. Omdat we relatief weinig concerten geven tijdens de tournee, kunnen we deze flink promoten. Hiermee willen we bereiken dat we twee heel geslaagde concerten voor een bomvolle zaal gaan geven!
We zullen bijna iedere dag ’s ochtends repeteren in de repetitieruimte die ons door de universiteit van Uppsala is aangeboden. Op deze manier kunnen de invallers, ook door de tutti repetities die voorafgaand aan de tournee gehouden zullen worden, goed integreren in de muziek en het orkest.
Ons concertprogramma zal bestaan uit de ouverture ‘Leonore’ No. 3 van Beethoven, het eerste pianoconcert van Tchaikovsky en de tweede symfonie van Brahms. Het pianoconcert spelen we met Yanica Hristova, tweede fase student in Den Haag bij Paul Komen. Dit programma wordt nu tijdens het winterseizoen ook door ons gerepeteerd en uitgevoerd, en zal een paar weken voor de tournee weer worden opgepakt. Ondanks dat we tegen de tijd van de tournee een nieuwe dirigent zullen hebben, zal Arnaud Oosterbaan, onze huidige dirigent, in Zweden dirigeren. Dit zal een mooie afsluiting vormen van de vijf jaar dat hij voor Mira heeft gestaan.
Naast dat er veel muziek gemaakt zal worden, gaan we gezamenlijk ook een aantal gezellige activiteiten ondernemen. We krijgen een guided tour door Uppsala en door Stockholm, we gaan dineren met het orkest van de Uppsala University en een bonte avond kan natuurlijk ook niet missen. Tijdens de tournee zal er in Zweden waarschijnlijk een dik pak sneeuw liggen, zodat er ruime mogelijkheid is voor sneeuwballengevechten en schaatsen!
We werken er nu hard aan om alles rond te krijgen zodat we uiteindelijk kunnen terugkijken op een mooie en geslaagde tournee!

Van links naar rechts: Boven: Tobias, Bruno, Johannes. Beneden:Danna, Johanna.